Strona główna zdrowie i uroda Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

0
Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich, zaraz po farbowaniu włosów. Dzieje się tak dlatego, że wraz ze zmieniającymi się trendami w fryzjerstwie każda kobieta chce być modna. Farbuje więc włosy, by po kilku miesiącach poczuć pragnienie zmian. Okazuje się, że dekoloryzacja stosowana jest równie często przy nieudanych próbach koloryzacji – kiedy naszymi włosami zajął się zwyczajnie nieprofesjonalny fryzjer. Czasem okazuje się również, że dobrany kolor włosów zupełnie nie pasuje do ich posiadaczki.

Sam zabieg dekoloryzacji włosów to nic innego jak pozbycie się niechcianej farby. Można go wykonać samodzielnie w warunkach domowych, dużo lepiej jednak skorzystać z usług profesjonalnego zakładu, jakim jest salon fryzjerski w Warszawie.

Zabieg polega na usunięciu pigmentu kolorystycznego z farby. Niestety, bardzo rzadko udaje się uzyskać rzeczywisty, naturalny kolor włosów i najczęściej po dekoloryzacji następuje farbowanie ich na inny, bardziej trafiony kolor. Musimy również pamiętać, że po takich zabiegach nasze włosy mogą być nie co bardziej zniszczone. Właśnie dlatego powinniśmy zapytać stylistę o odpowiednie odżywki i szampony – te profesjonalne można nabyć w salonie fryzjerskim.