Strona główna zdrowie i uroda Grypa w Polsce atakuje – nie daj się chorobie

Grypa w Polsce atakuje – nie daj się chorobie

0
Grypa w Polsce atakuje – nie daj się chorobie

Tegoroczna zima nie bardzo dała nam się we znaki. Śnieg na ulicach miast leżał najwyżej kilka dni, ujemne temperatury również można wyliczyć na palcach jednej ręki. To, że udało nam się nie zmarznąć jest akurat korzystne natomiast dla rozwoju wirusów i bakterii w naszym otoczeniu to istny raj i przekleństwo dla nas.

Okazuje się, że w tym roku liczba zachorować na zimę jest największa od co najmniej kilkunastu lat – tylko w Lutym liczba zachorowań przekroczyła 4 000, przy czym trzeba zauważyć, że drugie tyle osób mogło nie zostać zdiagnozowanych bowiem nie pojawiło się u lekarza pierwszego kontaktu. Dzieje się tak właśnie dlatego, że dodatnie temperatury sprzyjają rozprzestrzenianiu i mnożeniu się niekorzystnych wirusów. Tym samym długie kolejki w aptekach po doraźne leki przeciwgrypowe stały się już normą.

Jak leczyć grypę? Przede wszystkim ta daje natychmiastowe i silne objawy, dzięki czemu leczenie może odbywać się w miarę szybko, nie pozwalając na rozwój choroby. Grypa zaczyna się od ogólnego poczucia osłabienia organizmu, ciągłego zmęczenia i bólu mięśni. Nierzadko pojawia się gorączka, katar, spora rzesza osób dodatkowo cierpi na ból gardła a przy tym zapalenie górnych dróg oddechowych.

Pamiętaj, że w przypadku grypy należy działać od razu. Pierwsze objawy odczuwa się zazwyczaj w godzinach wieczornych i nawet wtedy, gdy osiedlowa apteka jest już zamknięta warto skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć najbliższą placówkę tego rodzaju, która czynna jest przez całą dobę. Wpisując na przykład „Apteka 24h Poznań” dosłownie w kilka chwil znajdziemy aptekę, w której nawet w nocy nabędziemy niezbędne lekarstwa i poskromimy grypę.