Strona główna zdrowie i uroda Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

0
Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Manicure hybrydowy to niewątpliwy hit ostatnich sezonów. Panie, które chcą cieszyć się zawsze ładnymi, zadbanymi paznokciami, wybierają właśnie ten zabieg. Dłonie są przecież naszą wizytówką, warto więc stawiać na ich estetykę w najlepszym wydaniu. Manicure hybrydowy oszczędza nasz czas, bo paznokcie są pomalowane przez co najmniej 3-4 tygodnie. Lakier jest utwardzany, więc nie odpryskuje, nie matowieje. Do tego możemy wybierać spośród tysięcy wzorów i kolorów i za każdym razem cieszyć się innym designem. Czy jednak promieniowanie UV, które wydzielane jest ze specjalnej lampy do utwardzania lakieru hybrydowego, jest bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy manicure hybrydowy nie wywoła u nas raka skóry? Poznaj zdanie ekspertów.

Okazuje się, że lampy do manicure hybrydowego wydzielają dokładnie takie samo promieniowanie, jak te, które są nam dobrze znane w solarium. Już dawno odkryto więc, że solarium może być rakotwórcze, a już na pewno działa na naszą skórę niekorzystnie. Co jednak ważne, sami eksperci potwierdzają, że w przypadku manicure hybrydowego takie ryzyko nie istnieje. Na promieniowanie UV narażony jest zbyt mały obszar naszego ciała, bo przecież tylko paznokcie. Do tego na promieniowanie podczas jednego zabiegu manicure paznokcie narażone są jedynie przez dokładnie 360 sekund.

Aby jednak wykluczyć choćby minimalne ryzyko występowania chorób nowotworowych poprzez działanie lamp do manicure hybrydowego, coraz częściej zamienia się je na te z naświetlaniem LED. Tak robi niejeden renomowany salon urody. Warszawa może pochwalić się już sporą liczbą tego rodzaju obiektów, w którym dba się o pełne bezpieczeństwo klientek. Lampy ledowe są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, a efekt utwardzania lakieru hybrydowego jest dokładnie taki sam. Warto więc wybierać salony, w których wykorzystuje się urządzenia najnowszej generacji, zgodnie z dewizą „przezorny zawsze ubezpieczony” zadbajmy o własne zdrowie i korzystajmy z usług salonów kosmetycznych bez żadnych ograniczeń.