Strona główna dom i ogród Natura w czterech ścianach

Natura w czterech ścianach

0
Natura w czterech ścianach

Moda to rzecz, która zmienia się z roku na rok. Dotyczy ona nie tylko ubrań, zainteresować, ale również wystroju wnętrz. Od kilku lat w coraz większym stopniu wprowadza się motywy natury jako elementy wykończeniowe pomieszczeń. Dziś jedynym ograniczeniem aranżacji naszego mieszkania jest ludzka wyobraźnia.

Liczne motywy związane z florą i fauną towarzyszyły nam od zawsze, ale dopiero niedawno zyskały one szerszą popularność. Do łask wróciły surowce naturalne – drewno, kamień oraz wiklina.  Dzięki swojej uniwersalności, elementy wykonane z tych materiałów w bardzo łatwy sposób można dopasować do charakterystyki wnętrza. Są nie tylko ładne, ale również praktyczne.

Jak wiadomo, kolor zielony na człowieka działa kojąco, dlatego warto zatroszczyć się o ten rodzaj kolorystyki w pomieszczeniu. Nie muszą być to zielone ściany, czy meble. Wystarczą jedynie dodatki, warto więc postawić na rośliny. Obecnie jest tyle rodzajów kwiatów oraz krzewów przeznaczonych do wnętrz, że nie ma problemu z ich dostosowaniem do stylu panującego w pokoju. Innowacyjną formą zieleni jest las w słoiku. Co to właściwie jest?

Magiczny las w słoiku to niezwykle wyrafinowana i unikalna ozdoba wnętrza. Zróżnicowana roślinność stanowi wyjątkową scenerię przypominającą skrawek lasu, bagien lub polany. Każdy słoik na swój sposób oddaje piękno przyrody, a my możemy się odprężyć, podziwiając jej uroki. Warto zaznaczyć, że nasza mała leśna kraina nie potrzebuje wielkiego poświęcenia, ponieważ rośliny tworzą własny ekosystem. Do naszych obowiązków należy jedynie sporadyczne podcinanie roślin i utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci.

W dobie wielkich blokowisk i zatłoczonych ulic warto mieć możliwość chwilowej odskoczni i kontaktu z przyrodą, dlatego nie bójmy się postawić na motywy inspirowane naturą. Sam ponadczasowy wygląd i odrobina spokoju w naszym domu to wystarczające argumenty, by zieleń zawitała u nas na dłużej.