Strona główna ciekawostki Czy warto montować kominek w domu?

Czy warto montować kominek w domu?

0

Jeśli planujesz budowę domu jednorodzinnego to z całą pewnością wybrałeś projekt, który przewiduje montaż kominka. Chyba nikt już nie wyobraża sobie domu bez tego rodzaju wyposażenia i to w głównej części salonu. Kominek nie tylko daje ciepło i nadaje odpowiedni klimat, ale jest również doskonałą formą dekoracji.

Musimy jednak pamiętać, że kominek posiada zarówno swoje wady jak i zalety więc warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Przede wszystkim, kominek z płaszczem wodnym nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania. Jeśli by tak było to niemożliwym stałoby się wyjście z domu na cały dzień czy kilkudniowy wyjazd – dom bardzo szybko by się ochładzał bowiem kominek nie działa automatycznie. To zresztą rugi problem – co kilka godzin należy dokładać opał.

W sumie to chyba tyle wad, lepiej prawić o zaletach, bo jest ich zdecydowanie więcej. Można mówić o przyjemnym widoku palonego drewna w kominku, o cieple, jakie daje w całym domu. Jeśli weźmiemy pod uwagę ten z płaszczem wodnym to warto dodać, iż ogrzeje on również wodę. Nie można też zapominać, że kominek jest doskonałą ozdoba salonu – może przybierać przecież również style, nowoczesne czy retro, może być surowy lub bogato zdobiony. Należy też pamiętać o ekologii i w tym aspekcie sprawdza się idealnie. W kominku pali się przecież drewnem, to opał w pełni bezpieczny dla środowiska. Co więcej, domowników pewnie nie raz ucieszy zapach żarzącego się opału tego typu – świetnie nadaje się drewno drzew liściastych.