Strona główna ciekawostki Rysy na szkle – jak je usunąć?

Rysy na szkle – jak je usunąć?

0

Codzienne używanie szklanej zastawy stołowej sprawia, iż te ulegają uszkodzeniom. To proces naturalny, który powstaje chociażby przez ich częste mycie. Co jednak zrobić, by szklanki odzyskały dawny blask a drobne rysy, jakie na nich powstały zniknęły bezpowrotnie? Są na to skuteczne sposoby.

Przede wszystkim szklanych naczyń nie należy myć w zmywarce. Po pierwsze, może to sprzyjać ich zadrapaniom, po drugie, zmywarka nie zawsze dokładnie wypłucze zabrudzenia, co będzie wiązać się z koniecznością ich ponownego, intensywnego mycia.

Do mycia delikatnych naczyń lepiej używać miękkiej gąbeczki z dodatkiem płynu do naczyń i zawsze ciepłej wody. Do wycierania zaś tylko ściereczki z mikrofibry, dzięki niej rysy na szkle nie będą powstawać.

Do usuwania powstałych już rys najlepiej nadają się urządzenia do polerowania szkła. Te są już zazwyczaj standardowym wyposażeniem firm cateringowych czy dużych lokali gastronomicznych czy hoteli. W domowych warunkach, można postarać się usuwać tego rodzaju skazy przy wykorzystaniu naturalnych środków. Na pewno przyda się soda oczyszczona, wazelina, ocet. Roztwory sporządzone z tych składników z dodatkiem wody należy wcierać w delikatne szkło, po czym dokładnie zmyć. W sklepach nabędziemy również specjalne specyfiki do tego rodzaju działań. Musimy jednak pamiętać, by dokładnie opłukiwać naczynia po ich wykorzystaniu tak, by korzystanie z nich było bezpieczne dla naszego zdrowia.