Strona główna ciekawostki Termoizolacja domów – z jakiej metody skorzystać?

Termoizolacja domów – z jakiej metody skorzystać?

0
Termoizolacja domów – z jakiej metody skorzystać?

Termoizolacja domów musi przebiegać zgodnie z przepisami mówiącymi o ochronie cieplnej budynków. Może być zastosowany materiał wewnątrz jak i zewnątrz budynku jednak trzeba pamiętać, by był on jak najlepszej jakości bowiem skuteczne ocieplenie będzie służyć przez długie lata.

Dobrym rozwiązaniem jest termoizolacja, która może być stosowana przy różnych jej metodach wykorzystania. Taka jest na przykład mata izolacyjna firmy Aluthermo, którą z powodzeniem można montować zarówno na ścianach zewnętrznych jak i wewnątrz budynku. Ta wewnętrzna sprawi, że ściany będą dodatkowo zabezpieczone przed możliwą pleśnią czy grzybem natomiast ta zewnętrzna uniemożliwia przedostawaniu się zimnego powietrza przez mury. Co więcej, zewnętrzna izolacja nie zabiera powierzchni samego budynku chociaż trzeba przyznać, że mata izolacyjna nie jest gruba. Odeszło się już od stosowania ociepleń, których grubość ma około 30 centymetrów. Coraz rzadziej wykorzystuje się również systemy, które składają się z kilku warstw, z watą pomiędzy dyktami. Było to zadanie pracochłonne i wymagające dużych umiejętności. Nowoczesne termoizolacje zaś zakładane są sprawnie i szybko a ponadto do tego zadania nie są potrzebne większe umiejętności.

Warto wybierać materiał, który będzie elastyczny – tylko wtedy będzie on idealnie przywierał do ściany i nie przepuszczał powietrza. To istotne jeśli chcemy cieszyć się energooszczędnym ociepleniem przez długie lata i takim, które nie będzie narażone na różnego rodzaju usterki. Pamiętajmy, że raz założona termoizolacja ma nam służyć przez długi czas, nie warto więc marnować pieniędzy na produkty kiepskiej jakości.