Strona główna ciekawostki Samodzielna renowacja mebli

Samodzielna renowacja mebli

0
Samodzielna renowacja mebli

Posiadasz ukochany mebel, którego szkoda Ci wyrzucić? Chcesz odnowić wysłużoną szafkę, by na nowo odzyskała swój dawny blask? Nic trudnego – podejmij się zadania, jakim jest renowacja mebli.

Tak naprawdę w odnawianiu mebli nie ma nic trudnego – obecny rynek oferuje najlepszej jakości sprzęt i preparaty, dzięki którym metoda ta staje się dostępna niemal dla każdego.
Warto zacząć od zakupu niezbędnych akcesoriów, bez problemu znajdziemy je na Warszawskich Targach Antyków. Tam również możemy podpytać fachowców o najlepsze metody renowacji czy działania, jakie trzeba podjąć biorąc pod uwagę poszczególne rodzaje mebli. Trzeba zaznaczyć, że najlepiej odnawia się meble drewniane, ponieważ po starciu z nich farby czy lakieru są one znowu naturalnym surowcem, na którym można dowolnie tworzyć.

Chcemy jednak zaznaczyć, że renowacja mebli zabierze Ci trochę czasu, potrzeba tu również sporej siły i sprawności fizycznej – nie raz szlifowanie zaniedbanej komody czy lakierowanej szafy trwa wiele godzin, może warto w takim przypadku pomyśleć o pomocy fachowca, który za pomocą profesjonalnego sprzętu dokona zmian w krótkim czasie.

Co ciekawe, na suchym, zdrowym drewnie możemy tworzyć dowolne wizje a najlepiej sprawdza się oczywiście technika dekoracji decoupage. Tym samym możemy drewno malować, „postarzać”, przecierać, tworzyć na nim różnego rodzaju szablony czy inne struktury – wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Renowacja mebli zawsze musi zakończyć się zabezpieczeniem mebla. W tym celu należy użyć pielęgnacyjnych preparatów czy lakierów, które będą je chronić i sprawią, że „nowa” szafka będzie służyć nam doskonale przez następne lata.