Strona główna biznes i gospodarka Jak chronić dane w firmie?

Jak chronić dane w firmie?

0
Jak chronić dane w firmie?

Dane, którymi dysponuje niejedna firma są najczęściej objęte tajemnicą handlową. To nierzadko również dokumenty, które z całą pewnością nie powinny trafić w niepowołane ręce. Jak więc je zabezpieczyć? Co zrobić, by dostęp do nich miały tylko wyznaczone w tym celu osoby?

Problem najczęściej pojawia się w dużych firmach, które dysponują obszernym biurem i zatrudniają co najmniej kilkunastu pracowników. Jeszcze do niedawna panował zwyczaj zamykania poszczególnych pomieszczeń na klucz – przyznacie jednak, że jest to czasochłonne a i pewnie nie raz zdarzało się, że kluczyk się zgubił czy drzwi zatrzasnęły.

Innowacyjnym pomysłem jest kontrola dostępu, którą na przykład oferuje sklep miksa.pl a dodać trzeba, że rzeczywiście ma on się czym pochwalić. W skład jego oferty wchodzą nowoczesne zamki szyfrowe, czytniki biometryczne czy czytniki RFiD. Dzięki specjalnym kodom, odczytom linii papilarnych bądź siatkówki oka niemożliwe jest, by do pokoju służbowego weszła osoba do tego nieuprawniona.
Tak profesjonalne urządzenia, które posiadają najlepszej technologii oprogramowania sprawiają, że wszelkie dokumenty firmy są teraz bezpieczne.