Strona główna ciekawostki Wycieraczki do szyb – funkcje i parametry

Wycieraczki do szyb – funkcje i parametry

0
Wycieraczki do szyb – funkcje i parametry

Zadaniem wycieraczki do szyb jest zapewnianie dobrej widoczności na drodze przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Pamiętajmy jednak, że tylko wycieraczki dobrej jakości sprawią, że kierowca właśnie takową uzyska a jazda autem będzie bezpieczna.

O bezpieczeństwo tutaj właśnie chodzi. Tak naprawdę brak tego elementu pojazdu całkowicie uniemożliwiłby jazdę w czasie ulewy czy silnych opadów deszczu. Główną funkcją wycieraczki jest zbieranie nadmiaru wody z szyby, dzięki czemu ta pozostaje czysta – warto przy tym dodać, że wycieraczka zbierze także inne zabrudzenia z szyby. Nierzadko staje się elementem zestawu myjącego szybę – jeśli tylko dodamy do tego odpowiedni płyn do szyb samochodowych.
Warto pamiętać, by wybierać tylko wycieraczki, które będą idealnie dopasowane do szyby. Chodzi tu nie tylko o rodzaj gumy ściągającej (najlepiej wybierać tą z kauczuku naturalnego), ale także spojler czy rozmiar piór. Najlepiej jest, gdy wycieraczka jest maksymalnie duża, ale przy tym dopasowana do wymiarów szyby. Co ważne, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i dobrą widoczność podczas jazdy wycieraczki powinno się wymieniać średnio raz w roku. To ten element pojazdu, który dosyć szybko się eksploatuje. Właśnie dlatego patrzmy na jakość wykonania, te tanie i wykonane z wątpliwych materiałów nie będą działać sprawnie już od początku ich wykorzystania. Postaw więc na komfort jazdy w najlepszym wydaniu.

OXIMO – bezpieczne wycieraczki do szyb