Strona główna ciekawostki Sprawa rozwodowa – kiedy brać prawnika?

Sprawa rozwodowa – kiedy brać prawnika?

0
Sprawa rozwodowa – kiedy brać prawnika?
prawnik olsztyn

Każdego roku w Polsce wzrasta liczba prowadzonych w sądach spraw rozwodowych. Dzisiaj rozpad małżeństwa jest o wiele częściej stosowany aniżeli próba ratowania związku. W polskim sądownictwie takich spraw przeprowadza się co najmniej kilka tysięcy razy tylko w ciągu jednego roku. Najczęściej są to postępowania, których finał realizowany jest już w trakcie pierwszej rozprawy. Zdarzają się także o wiele bardziej skomplikowane procesy, a sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się latami.

 

To właśnie w takich przypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, takim jak prawnik. Olsztyn, Warszawa i każde inne miasto w naszym kraju dysponuje renomowanymi kancelariami, w których pracują adwokaci specjalizujący się właśnie w sprawach rozwodowych.

Najprostsze rozprawy rozwodowe to takie, w których małżonkowie są zgodni co do rozpadu małżeństwa, nie posiadają dzieci ani wspólnego majątku i nie mają się czym dzielić. Łatwe są też sprawy, w przypadku których małżonkowie potrafią dojść do porozumienia i pójść na kompromis, by tylko nie toczyć długiej batalii w sądzie.

Zdarzają się jednak również procesy rozwodowe, w których jeden z małżonków nie chce dać rozwodów lub chce, by ten był ogłoszony wraz z orzeczeniem o winie. Coraz częściej dochodzi też do waśni w kwestii opieki nad dziećmi czy w przypadku podziału majątku. W takich sytuacjach rola adwokata jest niezastąpiona. To on potrafi wykorzystać określone przepisy polskiego prawa i użyć argumentów, dzięki którym sędzia wyda werdykt korzystny dla jego klienta. Czasem warto zapłacić prawnikowi, który podczas sprawy rozwodowej wywalczy korzyści przekraczające wartość, jaką ten żąda za swoją pracę.