Strona główna dzieci Zabawa z balonami

Zabawa z balonami

0
Zabawa z balonami
balony na roczek

Balony mogą być nie tylko świetną dekoracją wystroju wnętrza, w której organizuje się daną uroczystość. Sprawdzają się też doskonale jako główny element zabaw dla najmłodszych. Balony są lekkie, w pełni bezpieczne dla maluchów, nie zawierają małych ani ostrych elementów. Są idealne, by dzieci mogły się nimi bawić. Przedstawiamy kilka zabaw, które sprawdzą się podczas urodzin albo imprezy z udziałem najmłodszych. Wystarczą tylko balony i dobre chęci.

Przedszkolaki uwielbiają zabawy w parach i taką zabawę można im zaproponować. Wystarczy, że ustawia się do siebie przodem, a pomiędzy włożą napompowany balon. Wygrywa para, która podczas tańca utrzyma balon najdłużej.
Balony nadają się też do rozmaitych konkursów. Można zorganizować zawody, w których wygrywa dziecko, którego balon poleci najdalej albo najwyżej. Balony można pompować na czas, a te długie nadają się do formowania z nich zwierzątek czy innych postaci. Dzisiaj hitem każdej imprezy dla dziewczynek są też balonowe opaski.

Kartki okolicznościowe z drewna

Co ciekawe, również te dekoracyjne balony mogą stanowić świetną atrakcję dla maluchów. Balony na roczek mogą być wypełnione confetti czy drobinkami brokatu, które po przebiciu otoczą całą przestrzeń migoczącymi drobinkami. Z balonów można też wykonać pinatę, a w jej wnętrzu ukryć cukierki czy gniotka napełnionego mąką, który stanie się ulubioną zabawką dziecka.
Balony można wybierać w rozmaitych kolorach i kształtach. Są różnej wielkości, mogą zawierać ciekawe rysunki, na przykład postaci z bajek czy napisy. Mogą być wypełnione piórkami, confetti, brokatem albo świecić w ciemności. Producenci oferują tak szeroką gamę tego rodzaju gadżetów, że spokojnie można wybrać te, które będą pasować do konkretnej okazji.