Strona główna zdrowie i uroda Wady postawy Polaków

Wady postawy Polaków

0
Wady postawy Polaków

Okazuje się, że 70% mieszkańców naszego kraju może mieć wady postawy. Niepokojącą informacją jest to, że pierwsze dysfunkcje tego rodzaju pojawiają się już w okresie dziecięcym i najczęściej są bagatelizowane. Nadal wizyty profilaktyczne u ortopedów nie są obowiązkowe i jest to główna przyczyna tak złego stanu naszych kręgosłupów. Pamiętajmy również, że wady postawy nie dają o sobie znać od razu, ale rozwijają się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Bardzo często to dopiero rezonans magnetyczny kręgosłupa je diagnozuje. W wielu przypadkach na w pełni skuteczne leczenie jest już wtedy zbyt późno, a jedynym ratunkiem okazuje się operacja chirurgiczna.

Aby zapobiec takim następstwom, musimy reagować na wszelkie niedogodności, jakie pojawiają się w obrębie naszego kręgosłupa. Statystyki jasno wskazują, że z bólem pleców pojawia się nawet u 90% polskiego społeczeństwa, ale ten o niewielkim natężeniu i pojawiający się cyklicznie, najczęściej nie zostaje zdiagnozowany. Wielka szkoda, bo wady postawy w początkowej fazie rozwoju udaje się najczęściej zwalczyć w sposób nieinwazyjny. Wystarczy gimnastyka korekcyjna, aktywność fizyczna, basen, specjalne ćwiczenia, masaże czy krioterapia, by się z nimi uporać – potwierdza niejeden ortopeda. Warszawa jest doskonale przygotowana na przyjęcie pacjentów z problemami kręgosłupa, warto więc korzystać z profesjonalnych placówek, by móc cieszyć się pełnym zdrowiem i komfortem codziennego funkcjonowania.

Największym wrogiem rozwijających się wad postawy jest to, że nie są one widoczne od razu, a sam chory nie potrafi ich samodzielnie diagnozować. To dlatego zaleca się profilaktyczne wizyty u ortopedy przynajmniej raz w roku. Dotyczy to zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci, bo to właśnie u nich najczęściej dysfunkcje kręgosłupa mają swój początek.