Strona główna sport i turystyka Ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na brzuch

0
Ćwiczenia na brzuch

Przedstawiamy wam dzisiaj najbardziej efektywne ćwiczenia na brzuch i nie jest to nasza subiektywna ocena. Lista tych najlepszych została stworzona przez naukowców z San Diego University a badanie były przez nich przeprowadzane przy pomocy sprzętu analizującego napięcia mięśni podczas różnego rodzaju treningach.

Okazuje się, że aby cieszyć się płaskim i umięśnionym brzuchem nie wystarczą obojętnie jakie sprzęty, które oferuje siłownia. Należy umiejętnie dobierać zestawy ćwiczeń bowiem w innym przypadku można się tylko namęczyć a efekty nie będą widoczne nigdy. Warto dodać, że część z nich można też dogodnie wykonywać w domu, bez użycia dodatkowego sprzętu.

Najlepsze efekty przynosi robienie brzuszków i to nie byle jakich. Chodzi o brzuszki z jednoczesnym wykonywaniem popularnego rowerka kończynami dolnymi. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami tego rodzaju treningów to siłownia oferuje specjalne poręcze, na których można wykonywać unoszenia kolan ku górze – według naukowców to właśnie tego rodzaju wysiłek fizyczny będzie doskonale wpływał na pracę mięśni naszego brzucha.

Jeśli siłownia dysponuje dużą piłką to warto ją wykorzystać – należy się na niej położyć na plecach i unosić tułów do góry. Dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z przyrządu zwanego kółkiem. Chociaż ćwiczy na nim coraz mniej osób to trzeba zaznaczyć, że właśnie to ćwiczenie pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Kolejna propozycja badaczy z San Diego to korzystanie z Ab Rollera, Ab Rocketa czy klasyczne ściąganie ciężarów.

Pamiętajmy, że pierwsze efekty nawet najbardziej wytężonej pracy będzie można zauważyć mniej więcej po około miesiącu ćwiczeń.

Siłownia czynna 24h w Warszawie – najlepszy katalog branżowy tylko na czynne24h.pl