Strona główna zdrowie i uroda Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa – na czym polega?

0
Depilacja laserowa – na czym polega?

Każda kobieta pragnie, aby posiadać zmysłowy wygląd wzbudzający wzrost zainteresowania ze strony wielu mężczyzn. W tym też celu przeważająca większość pań decyduje się na staranne dbanie o makijaż, paznokcie, cerę oraz włosy. O ile te znajdujące się na głowie są jak najbardziej chętnie widziane, o tyle te znajdujące się już poza głową są mniej lub bardziej skutecznie zwalczane. W ostatnim okresie czasu jedną z najpopularniejszych metod stała się depilacja laserowa.

Szczegóły zabiegu

Technika ta pozwala na wyjątkowo skuteczne i trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Oczywiście całą czynność depilacyjną powinien wykonywać kosmetolog posiadający odpowiednie uprawnienia do tego rodzaju działań. Depilacja laserowa Gdańsk to proces usuwania zbędnego owłosienia polega, bowiem na umiejętnym przykładaniu głowicy lasera do należycie przygotowanej skóry. Wiązka lasera zostaje wchłonięta przez barwnik znajdujący się w cebulkach włosów fachowo nazywany melatoniną. Użyta wiązka laserowa w postaci impulsu świetlnego zostaje zamieniona w energie termiczną, która z kolei w dość skuteczny sposób niszczy strukturę cebulki odpowiedzialna za odrastanie włosków.

Typowy czas trwania zabiegu bywa zależny przede wszystkim od tego jak duża powierzchnia skóry zostaje poddawana depilacji laserowej oraz to gdzie znajduje się zbędne owłosienie, którego zamierzamy się pozbyć. Średnio możemy jednak przyjmować, że czas ten będzie wynosił od 30 minut do 3 godzin. W trakcie wykonywania zabiegu istnieje możliwość odczuwania pewnego dyskomfortu w postaci delikatnego szczypania czy wręcz pieczenia. Osobom bardziej wrażliwym i mało odpornym na ból kosmetolodzy zalecają stosowanie maści znieczulającej. Po zakończeniu zabiegu, jakim jest depilacja laserowa może wystąpić zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj przemija w ciągu jednej doby.