Strona główna dom i ogród Podłoga, która staje się dekoracją

Podłoga, która staje się dekoracją

0
Podłoga, która staje się dekoracją
wylewki epoksydowe

Posadzki żywiczne – jeśli stawiasz na wykończenie nieruchomości zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami, to właśnie wylewki epoksydowe staną się głównym elementem Twojego domu. Przedstawiamy szczegółowe informacje w zakresie podłogi z żywicy. I chociaż jeszcze do niedawna takie posadzki stosowano najczęściej w przestrzeniach magazynowych, w fabrykach, warsztatach samochodowych czy miejscach użyteczności publicznej o intensywnej eksploatacji, to dzisiaj te podłogi docenili również prywatni inwestorzy, którzy stawiają przede wszystkim na funkcjonalność, ale jednocześnie chcą też cieszyć się designerskim efektem.

Wylewki epoksydowe z powodzeniem stosuje się dzisiaj już nie tylko w przydomowych garażach, ale także w kuchniach, łazienkach, wiatrołapach, a nawet w salonach. Taka podłoga wykazuje najlepsza trwałość i odporność na wszelkie czynniki. Jest odporna na działanie wody, wilgoć, niskie oraz wysokie temperatury. Jest odporna na plamy, a do tego czyści się ją w niezwykle prosty sposób – wylewki epoksydowe są gładkie, wystarczy umyć je tradycyjnym mopem.

Takie podłogi mogą dzisiaj stanowić świetny element dekoracyjny. Do żywicy dodaje się barwnik albo drobinki kwarcu, dzięki czemu błyszczą i mienią się, jak posypane brokatem. Używając różnych barwników, można z nich tworzyć unikalne wzory albo podstawić na podłogę w jednej, wybranek barwie, która pasuje do całej przestrzeni.

Uwagę warto też zwrócić na cenę – wylewki epoksydowe kosztują tyle samo, co standardowe płytki ceramiczne. Nie ma też problemu z położeniem takiej podłogi. Dwie osoby, które uprzednio obejrzą kilka praktycznych filmików, powinny poradzić sobie z tym zadaniem bez problemu.