Strona główna dom i ogród Czy dalej warto sięgnąć pod drzwi antywłamaniowe?

Czy dalej warto sięgnąć pod drzwi antywłamaniowe?

0
Czy dalej warto sięgnąć pod drzwi antywłamaniowe?

Wyposażenie nieruchomości w profesjonalną stolarkę drzwiową staje się zadaniem wpływającym w dużym stopniu na bezpieczeństwo domowników. Czy warto sięgnąć po klasyczne drzwi antywłamaniowe? Na jakiej zasadzie działają i czy najtańsze drzwi antywłamaniowe chronią całkowicie przed ingerencją osób trzecich? Dlaczego rosną potrzeby udoskonalenia nieruchomości przed włamaniami w roku 2023 i kolejnych? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych informacji o nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych przez producentów stolarki drzwiowej.

W jaki sposób drzwi antywłamaniowe wpływają na bezpieczeństwo domowników?

Pamiętaj, że na rynku nie ma jednolitych drzwi wejściowych do mieszkania  z funkcjami antywłamaniowymi, a tak naprawdę każdy model posiada pewne wzmocnienia. Wartości antywłamaniowe dzieli się na skali od minimalnej do maksymalnej, gdzie maksymalna wartość oznacza niezwykłą trudność przebicia się przez materiał nawet z ciężkimi narzędziami, ale nie jest powiedziane, że to całkowicie niemożliwe. Po prostu lepsze drzwi antywłamaniowe chronią domowników dłużej, dają szansę na powstrzymanie włamania i na zwyczajną wpadkę bandytów, których powstrzyma hałas, sąsiad, przyjazd serwisu ochrony, jeszcze inny scenariusz. Drogie drzwi to nie zawsze najlepsze rozwiązanie, bez uwzględnienia potrzeb, statystyk przestępstw w regionie, designu, perspektyw na właściwy montaż. Większość producentów drzwi dysponuje własnymi ekipami instalacyjnymi, serwisem, długoterminowymi gwarancjami, więc to na pewno dobry kontakt na początek zapewniający duży komfort wdrożeniowy dla klientów zainteresowanych przede wszystkim bezpieczeństwem.

Najważniejsza charakterystyka drzwi antywłamaniowych dostępna na rynku

  • takie modele wyróżniają się wzmocnioną wytrzymałością mechaniczną i wytrzymują znacznie więcej od klasycznych modeli, np. w przypadku próby przebicia ciężkimi narzędziami, łomem, młotem,
  • inny system zamknięcia, czyli bez konkretnego klucza nie ma szansy wejścia do nieruchomości. Dzisiaj wchodzenie i wychodzenie do nieruchomości można zaprogramować, mocno zautomatyzować, połączyć z kamerą i kontrolą otoczenia. Jeżeli chcesz osiągnąć maksymalne wyniki w bezpieczeństwie to bardzo interesujący pomysł.
  • montaż wykonywany przez producenta i certyfikowaną ekipę, która rozumie potencjał technologii. To ważne, żeby montować stolarkę we właściwy, bezbłędny, szczelny sposób dopasowany do struktury nieruchomości, ponieważ to odbija się na odpowiednim osadzeniu, bezpieczeństwie i minimalnych problemach eksploatacyjnych w przyszłości,
  • dodatkowe właściwości termoizolacyjne. Ładne drzwi antywłamaniowe to już właściwie standard występujący w branży z dodatkowymi funkcjami termoizolacji, która odbija się pozytywnie na rachunkach za utrzymanie budynku.

Słowo na zakończenie

Jak widzisz drzwi antywłamaniowe dalej znajdują się w czołówce zakupowej. W ostatnich latach nawet zgłasza się na nie większy popyt, ponieważ w niektórych regionach notuje się znaczący wzrost przestępczości zorganizowanej, wręcz na poziomie przekraczającym lata 90 w Polsce.