Strona główna ciekawostki Tania waluta – jak można ją nabyć?

Tania waluta – jak można ją nabyć?

0

Chociaż powstaje coraz więcej kantorów internetowych to Polacy w dalszym ciągu wolą wymieniać walutę tradycyjnie, w standardowych kantorach. Nauczyliśmy się już, że tania waluta nie obowiązuje w punktach strategicznych ze względów turystycznych – nie wymieniamy pieniędzy na lotniskach, dworcach czy miejskich starówkach.

Najczęściej konieczność wymiany waluty wiąże się z wyjazdem urlopowym poza granice naszego kraju, nadal wolimy cieszyć się gotówką aniżeli mieć środki na koncie i nie być do końca pewnym, czy będziemy mieli okazję skorzystania z bankomatu czy ty tez możliwe będą płatności kartą. Wylicza się, iż na akacje w krajach europejskich zabieramy najczęściej gotówkę równowartą kwocie 3 000 złotych natomiast poza granice Europy środki te są dwa razy większe.

 

Do całego procesu wymiany walut należy podejść racjonalnie, na pewno nie skorzystamy na wymianie pieniędzy ostatniego dnia przed wylotem. Należy obserwować rynek i zmieniające się kursy walut. Uznaje się, że najlepiej jest korzystać z usług kantorów w godzinach wieczornych, często nawet nocnych. Nie jest to trudne bowiem w każdym mieście naszego kraju znajdziemy kantor całodobowy – znaleźć go można w sieci pod frazą „kantor 24h Wrocław”. Okazuje się również, że pieniądze najlepiej wymieniać w środku miesiąca a najlepszym dniem jest poniedziałek.