Home sport i turystyka Co zwiedzić w Oslo?

Co zwiedzić w Oslo?

0 1005
Wypożzczalnia Kamperow

Czy wiecie, że to właśnie w Oslo Danuta Wałęsa odbierała Nagrodę Nobla w imieniu swojego męża? Tutaj też mieści się wielki gmach okazałej opery narodowej czy królewski pałac. Będąc w Oslo można popłynąć w rejs malowniczym fiordem i podziwiać wybudowane nad zatokami maleńkie chatki tutejszych robotników. Tylko tutaj natura styka się z wielkomiejskim zgiełkiem a charakter miasta poznamy kosztując tradycyjne potrawy zasiadając w urokliwych restauracjach i tawernach.

Spacer po Oslo warto zacząć od „królewskiego traktu”, którym dojdziemy do pałacu monarchów. Następnie udamy się do nadbrzeżnych portów rybackich, gdzie w niewielkich sklepikach czy kramach zakupimy pamiątki nawiązujące do historii tego miasta. Na terenie stolicy Norwegii znajdują się też warte uwagi fragmenty fortyfikacji czy najstarsza w kraju twierdza.

Gdzie spać w Oslo?

Hotel, Airbnb, Hostel, namiot… to tym pomyśleliście pewnie w pierwszej chwili. Warto tutaj pójść o krok dalej i poszukać miejsca takiego jak: Wypożyczalnia Kamperów. nocleg i transport w jednym!

 

Pamiętajmy jednak, że zwiedzanie tego miasta można połączyć z nauką. Oprócz zabytków czy eksponatów nawiązujących do życia wikingów znajduje się tu szereg polskich szkół językowych, w których na przestrzeni kilku tygodni zdobędziemy podstawową wiedzę i umiejętność posługiwania się językiem norweskim. Trzeba przyznać, że nauka języka norweskiego w kraju, gdzie jest on obowiązującym językiem urzędowym przyjdzie nam o wiele łatwiej, kiedy będziemy zmuszeni go od razu praktykować. Zresztą stanie się on pomocny podczas zwiedzania bowiem Norwegowie chociaż znają to niechętnie posługują się innymi językami, na przykład angielskim.

 

 

SIMILAR ARTICLES