Strona główna sport i turystyka Wady i zalety boksu

Wady i zalety boksu

0
Wady i zalety boksu

Świetna kondycja, zwinność i siła czy może ciągłe narażanie się na kontuzje, złamania i urazy? Jaki jest naprawdę boks i dlaczego staje się w Polsce coraz bardziej popularny?

Boks to jedna z dyscyplin sportowych, która wymaga ogrom aktywności fizycznej. Bokserzy muszą być w idealnego kondycji, cechuje ich szybkość działania, precyzja, niesłychana koncentracja uwagi, ale i siła mięśni, determinacja i wzrok nie pokazujący żadnych uczuć.

Chociaż osoby trenujące boks są istotnie narażeni na liczne złamania (najczęściej nosa czy szczęki), obrzęki oraz kontuzje kończyn a do tego każdego praktycznie dnia realizują wycieńczający wręcz trening to trzeba zauważyć, że boks w naszym kraju przeżywa istny boom. Jak wykazuje Akademia Sportu, coraz więcej zawodników nie tylko chce dalej walczyć na ringu, ale i uczęszczać na kurs instruktora boksu, by móc swoją wiedzę i umiejętności przekazywać kolejnym pokoleniom.

Trzeba zauważyć, że największą zaletą trenowania boksu są nie tylko walory fizyczne, ale i te psychiczne. Bokser staje się pewny siebie, umie walczyć o swoje, jest dokładny, cierpliwy, cechuje go doskonałe wręcz myślenie strategiczne.

Jak się okazuje, chociaż nie rzadko na szklanym ekranie widzimy umęczonych bokserów to zalety boksu pozwalają nam zrozumieć ten rodzaj sportu . Co więcej, dzięki tej rzeczowej charakterystyce można zrozumieć, dlaczego cieszy się on taką popularnością.