Strona główna dzieci Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

0
Nauka przez zabawę

Według naukowców to właśnie zabawa jest nieodłącznym elementem w życiu każdego dziecka. Ta wpływa nie tylko na dostarczanie pozytywnych emocji, ale przede wszystkim pozwala się rozwijać i nabywać wszelakie umiejętności.

W tej sytuacji jasne staje się, iż powinniśmy łączyć zabawę z nauką. Dzięki temu dziecko ma okazję pobudzać wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi, pamięć, spostrzegawczość i co ciekawe, samodzielność.

Nauka przez zabawę to świetny sposób na poznawanie świata i mechanizmów, jakie nim rządzą. To świetny pomysł na pobudzanie twórczych talentów i rozwijanie umiejętności motorycznych. To wreszcie doskonały sposób na uczenie radzenia sobie z sukcesami, ale i porażkami oraz radzenie w sytuacjach kryzysowych. Dobrze dobrane zabawki edukacyjne pobudzają zmysły dzieci, dzięki czemu integracja sensoryczna odbywa się na najwyższym poziomie.

Ścieżki sensoryczne dla dzieci na Raczkujemy.pl

Trzeba również wspomnieć, że odpowiednie zabawy, na przykład te realizowane przy wykorzystaniu zabawek ze sklepu dziecięcego uczą komunikacji społecznej, współpracy z rówieśnikami, zdrowej rywalizacji i tworzą więzy z innymi.

Pamiętajmy tylko, by przy wykorzystywaniu zabawy do nauki nie wyprzedzać naturalnego rozwoju dziecka. Tym samym nie kupujmy mu zabawek „na wyrost”, te niech będą idealnie dopasowane do jego wieku czy umiejętności. Co więcej, zabawki mają być zawsze najlepszej jakości tak, by zdobywana wiedza czy sprawność utrwalała się bezbłędnie, we właściwy sposób. Trzeba wiedzieć, że powielane błędy będzie później bardzo ciężko eliminować.