Strona główna dzieci Zajęcia sportowe w szkole podstawowej

Zajęcia sportowe w szkole podstawowej

0
Zajęcia sportowe w szkole podstawowej

Wiadomym jest, iż ruch w życiu każdego człowieka jest bardzo istotny. Tym bardziej wskazana jest aktywność fizyczna w przypadku dzieci, u których właśnie w tym pierwszych latach życia usprawnia się przecież motoryka ruchu. Co więcej, sport pozwala im się zrelaksować, odświeżyć umysł, zintegrować i uczy wielu umiejętności. Wyrabia również ważne cechy zachować i osobowości, daje okazję do znalezienia swoich zainteresowań i największych pasji.

Właśnie dlatego, w każdej szkole podstawowej zajęcia sportowe powinny być prowadzone nie tylko w ramach podstawowych zajęć wychowania fizycznego, ale również dodatkowych, tych pozalekcyjnych. Np akademia piłkarska.

Okazuje się, że takie prowadzi praktycznie każda placówka a już na pewno każda prywatna szkoła podstawowa w Warszawie. Te proponują uczęszczanie na dodatkowe koła sportowe, zakładane są również wszelkiego rodzaju kluby, do których uczęszczają uczniowie interesujący się różnymi dyscyplinami sportu.

W szkołach rozpowszechniona jest oczywiście piłka nożna, ale nie brakuje również zajęć dodatkowych z koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i innych gier zespołowych, podczas których dzieci kształtują swoją sprawność, szybkość, zwinność, wytrzymałość czy zręczność.

Pamiętajmy również, że każde zajęcia sportowe uczą zdrowej rywalizacji, współpracy zespołowej, dają ogrom radości i śmiechu. Wpływają też doskonale na postawę ciała uczniów oraz wzmacniają ich układ odpornościowy.