Home ciekawostki Sprawa rozwodowa – kiedy brać prawnika?

Sprawa rozwodowa – kiedy brać prawnika?

0 475
prawnik olsztyn

Każdego roku w Polsce wzrasta liczba prowadzonych w sądach spraw rozwodowych. Dzisiaj rozpad małżeństwa jest o wiele częściej stosowany aniżeli próba ratowania związku. W polskim sądownictwie takich spraw przeprowadza się co najmniej kilka tysięcy razy tylko w ciągu jednego roku. Najczęściej są to postępowania, których finał realizowany jest już w trakcie pierwszej rozprawy. Zdarzają się także o wiele bardziej skomplikowane procesy, a sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się latami.

 

To właśnie w takich przypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, takim jak prawnik. Olsztyn, Warszawa i każde inne miasto w naszym kraju dysponuje renomowanymi kancelariami, w których pracują adwokaci specjalizujący się właśnie w sprawach rozwodowych.

Najprostsze rozprawy rozwodowe to takie, w których małżonkowie są zgodni co do rozpadu małżeństwa, nie posiadają dzieci ani wspólnego majątku i nie mają się czym dzielić. Łatwe są też sprawy, w przypadku których małżonkowie potrafią dojść do porozumienia i pójść na kompromis, by tylko nie toczyć długiej batalii w sądzie.

Zdarzają się jednak również procesy rozwodowe, w których jeden z małżonków nie chce dać rozwodów lub chce, by ten był ogłoszony wraz z orzeczeniem o winie. Coraz częściej dochodzi też do waśni w kwestii opieki nad dziećmi czy w przypadku podziału majątku. W takich sytuacjach rola adwokata jest niezastąpiona. To on potrafi wykorzystać określone przepisy polskiego prawa i użyć argumentów, dzięki którym sędzia wyda werdykt korzystny dla jego klienta. Czasem warto zapłacić prawnikowi, który podczas sprawy rozwodowej wywalczy korzyści przekraczające wartość, jaką ten żąda za swoją pracę.

SIMILAR ARTICLES