Strona główna zdrowie i uroda Żylaki – jak im zapobiegać?

Żylaki – jak im zapobiegać?

0
Żylaki – jak im zapobiegać?

Okazuje się, że na żylaki najczęściej cierpią kobiety. Wylicza się, iż w Polsce z tego rodzaju schorzeniem boryka się nawet co trzecia z nas. I chociaż jeszcze do niedawna uznawano żylaki za chorobę osób dorosłych to coraz częściej występują one już u dziewcząt w okresie dojrzewania.

Żylakom tak naprawdę nie da się w 100% zapobiec. Wpływ na to mają czynniki genetyczne – jeśli Twoja mama czy babcia borykała się z tym problemem to jest wielce prawdopodobne, że żylaki pojawią się również u Ciebie.

Można jednak starać się niwelować ten problem. Przede wszystkim sporo zależy od naszego stylu życia. Jak wskazują specjaliści z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy,  którym wykonuje się zabiegi usuwania żylaków wpływ na ich powstanie ma wiele czynników. Przede wszystkim to otyłość i związane z nią zbyt duże obciążenie kończyn. Po drugie brak aktywności fizycznej, przy czym trzeba podkreślić, że niekorzystne jest również nadwyrężanie nóg w wyniku zbyt intensywnych ćwiczeń siłowych.

Kolejną przyczyną, którą możemy zniwelować jest tylko siedzący bądź tylko stojący tryb pracy. W Przypadku tej pierwszej formy należałoby przynajmniej co godzinę robić 5 minutowy spacer natomiast w przypadku wielogodzinnego stania warto odpocząć siadając na krześle.

Kobiety borykają się również z żylakami w wyniku noszenia zbyt wysokich obcasów – to przez nie obciążamy kończyny bowiem zmienia się ułożenie naszego ciała w wyniku niekorzystnego ułożenia stopy. Warto pamiętać również, by zbyt często nie zażywać bardzo gorących kąpieli a kobiety, które posiadają cerę naczynkową powinny zrezygnować z nich całkowicie, niekorzystne będą też wizyty w saunie.