Strona główna ciekawostki Jak zadbać o skórę latem?

Jak zadbać o skórę latem?

0
Jak zadbać o skórę latem?

 

Skóra w okresie letnim jest szczególnie narażona na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Wpływ na to mają przede wszystkim warunki atmosferyczne – silne promienie słoneczne czy wiatr nie będą działać korzystnie.

Co zrobić, by nasza skóra była wypielęgnowana? Przyznacie, że jest to szczególnie ważne bowiem to właśnie latem odkrywamy jej najwięcej.

Dobrym rozwiązaniem będą oczywiście nawilżające balsamy, które wklepywać należy na całe ciało przynajmniej dwa razy dziennie. Unikajmy również w nadmiarze słońca – powoduje ono suchość skóry oraz przyśpiesza proces jej starzenia.

Jeśli możemy to nie przegrzewajmy naszego ciała – latem nośmy raczej luźne, przewiewne ubrania bowiem w innym przypadku możemy nabawić się nieprzyjemnych potówek.

Pamiętajmy również o odpowiedniej higienie – dokładnie spłukujmy ciało zwykłą wodą po kąpielach w morzu czy jeziorze a już na pewno po szaleństwach w basenie. Uważajmy, by w publicznych obiektach tego rodzaju nie nabawić się grzybicy, która bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Aby nasza skóra wyglądała ładnie i schludnie wykonujmy zabiegi pillingujące, które ją oczyszczą, ale również depilacyjne, szczególnie biorąc pod uwagę nogi, okolice bikini czy pachy.

W tym celu możemy skorzystać z jednorazowych maszynek czy kremów, ale jeśli chcemy mieć spokój na całe wakacje lepiej skorzystać z zabiegu, jakim jest depilacja laserem. W gabinecie kosmetycznym metoda ta cieszy się ogromną popularnością wśród klientek.