Strona główna ciekawostki Jak na nasz wzrok wpływa praca przed komputerem?

Jak na nasz wzrok wpływa praca przed komputerem?

0
Jak na nasz wzrok wpływa praca przed komputerem?

Badanie naukowe jasno wskazują na fakt, iż wielogodzinna praca przed komputerem wpływa niekorzystnie na narząd naszego wzroku. Niepocieszające jest przy tym to, że w ciągu ostatnich lata zapisuje się wciąż rosnące zainteresowanie sprzętem tego rodzaju. Chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez komputera.

Co ważne, stanowisko pracy, przy którym pracownik korzysta z komputera powinno być odpowiednio zaaranżowane. Właściwe światło, przestrzeń, odległość od monitora – to wszystko wpływa na nasz wzrok. Zaleca się wietrzenie pomieszczenia biurowego co dwie godziny, przyda się również sporo zieleni, która będzie neutralizować światło emitowane z ekranu komputera.

Każdy okulista w Warszawie przyzna, że komputery mają szkodliwy wpływ na narząd wzroku. Nie chodzi tylko o emitowane z ekranu typy promieniowania, takie jak rentgenowskie promienie X, podczerwień IR czy ultrafioletowe UV, ale również fakt, iż praca przed komputerem unieruchamia wzrok w jednej odległości przed danym punktem n długi czas – niestety, doprowadza to bardzo często do zwiotczenia mięśni gałek ocznych. Właśnie dlatego pracownicy biurowi powinni robić sobie krótkie, ale częste przerwy podczas wykonywania swoich zawodowych obowiązków. Pamiętajmy również, że siedząc przed komputerem rzadko poruszamy gałką oczną, rzadko mrugamy, co może prowadzić do tzw. zespołu suchego oka.