Strona główna ciekawostki Jak wygląda praca fotomodelki?

Jak wygląda praca fotomodelki?

0
Jak wygląda praca fotomodelki?

Niektórym wydaje się, iż praca fotomodelki jest lekka i przyjemna, bo zwiedza cały świat, bo zawsze pięknie wygląda, bo przecież uśmiechanie się do obiektywu nie wymaga wielkiej pracy. Prawda jest zupełnie inna bowiem praca fotomodelek jest niezwykle ciężka i wymaga wielu poświęceń.

Fotomodelka zanim zostanie zaangażowana do danej sesji fotograficznej przechodzi szereg castingów, oczekuje na swoja kolej długie godziny a pamiętajmy, że zawsze musi wyglądać perfekcyjnie, bez śladu zmęczenia na twarzy. Sama praca w plenerze czy studiu fotograficznym też nie należy do najłatwiejszych bowiem to ciężkie godziny pracy w bezruchu, w jednej pozycji. Warto jeszcze zauważyć, że zanim zobaczymy efekty pracy całej ekipy pracującej przy sesji ta poprzedzona jest długimi przygotowaniami. Studio fotograficzne w Warszawie oferuje zazwyczaj profesjonalną ekipę techników, makijażystek czy garderobianych, które uprzednio przygotowują modelkę według zamierzonego planu.

Trzeba też zaznaczyć, że już same błyski fleszy czy mocne oświetlenie, jakie towarzyszy sesji może być dla modelki męczące. O ile ta na wybiegu jest na „pierwszym planie” przez kilka minut to fotomodelka spędza na nim długie godziny.

Trud jej pracy się jednak opłaca – te najbardziej rozchwytywane zarabiają rzeczywiście spore pieniądze a efekty zawodowych działań są podziwiane wśród szerokiego grona odbiorców. Wystarczy spojrzeć na pięknie zdjęcia, jakie powstają po pierwszym dniu zdjęciowym.