Strona główna zdrowie i uroda Na czym polega manicure hybrydowy?

Na czym polega manicure hybrydowy?

0
Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to już od kilku sezonów prawdziwy hit biorąc pod uwagę stylizacje paznokci. To sztuka malowania paznokci z wykorzystaniem specjalnego utwardzacza i lampy UV, dzięki czemu lakier utrzymuje się na płytce nawet przez kilka tygodni.

Tego rodzaju pielęgnacja to istne połączenie tradycyjnego malowania paznokci i nakładania na płytkę akrylu. W przypadku hybrydy lakier wygląda naturalnie, ale jednak nie odpryskuje, nie staje się matowy i nie pęka.

Manicure hybrydowy wykonuje się zazwyczaj w salonach kosmetycznych, które dysponują odpowiedniego rodzaju lakierami i lampą. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie stylistek bowiem na przykład manicure na Kabatach przebiega w kilku etapach. Najpierw przygotowuje się płytka paznokcia, później maluje a następnie dba o skórki i najlepszy efekt końcowy. W warunkach domowych z całą pewnością nie jesteśmy w stanie wykonać tego rodzaju zabiegu pielęgnacyjnego z taką precyzją.

Warto również zaznaczyć, że wizyta na przykład w salontuiteraz będzie niezbędna także w ramach konieczności usunięcia manicure hybrydowego, na przykład kiedy płytka odrośnie po kilku tygodniach i wygląd paznokcia stanie się nieestetyczny. Trzeba tutaj wspomnieć, że w warunkach domowych, zwykłym acetonem nie usuniemy utwardzonego lakieru.