Strona główna ciekawostki Lakier do paznokci stosowny do pracy

Lakier do paznokci stosowny do pracy

0
Lakier do paznokci stosowny do pracy

Dłonie bez wątpienia są wizytówką kobiety i z całą pewnością należy o nie dbać. To przecież ta część ciała, która najczęściej nie jest osłonięta. Właśnie dlatego powinnyśmy zadbać o odpowiedni manicure – jeśli pracujemy przy komputerze bądź mamy ciągły kontakt z klientami firmy to jest to wręcz nasz obowiązek.

W biurze należy zachowywać się stosownie do etykiety. Strojem, makijażem czy chociażby manicurem nie powinnyśmy przyciągać zbytniej uwagi czy rozpraszać współpracowników. Najczęściej lakier do paznokci czy części naszej garderoby powinny być w kolorach stonowanych, idealne będą beże i pastele, chyba że inny kolor zostaje narzucony przez firmę jako element tworzenia spójnego wizerunku. . Koszula damska granatowa świetnie będzie wyglądać z paznokciami w dowolnym kolorze z palety NUDE. Klasyczna biała koszula damska pasować będzie do każdego koloru paznokci, natomiast na spotkania biznesowe, czy do pracy biurowej wybierz bardziej stonowane kolory.

A jaki manicure jest na pewno niestosowny? Profesjonalistki, które zechciały wypowiedzieć się w tym temacie zostały znalezione w internecie. Szukając najlepszych salonów, w których dba się o kobiece dłonie wpisaliśmy hasło „manicure Kabaty” i poprosiliśmy o konsultację najlepsze z nich. Jasno wynika, iż do pracy wielce niestosowne są wszelkie ozdoby paznokci – zrezygnować więc należy z lakierów brokatowych czy metalicznych a już na pewno z przyklejanych cyrkonii i kryształków.

Źle wyglądają również krzykliwe kolory, typu czerwień, czerń oraz kolory neonowe. Idealny jest natomiast francuski manicure bądź lakier bezbarwny. Patrząc na długość paznokcia, idealnie jest jeśli nie wystają one nadto poza opuszki palców.

A co z tak modnymi teraz wzorkami na paznokciach i kształtem typu migdałki? Oczywiście są dozwolone jednak paznokcie mają być średniej długości, wzorki natomiast w odcieniach stonowanych, na przykład beżach. Dobrym wyjściem jest również ozdoba nie wszystkich paznokci tylko na przykład jednego u każdej dłoni.

 

Nie zapominajmy o dopasowaniu koloru lakieru do stroju