Strona główna zdrowie i uroda Kiedy wykonać USG piersi?

Kiedy wykonać USG piersi?

0
Kiedy wykonać USG piersi?

Kobieta powinna dbać o profilaktykę zdrowotną, szczególnie jeśli zamierza mieć, lub tez posiada dzieci. Jednym z istotnych badań jest USG piersi, które pozwala na skontrolowanie piersi i wszystkiego, co z nimi sąsiaduje. W Centrum Medycznym Krajmed znajduje się odpowiedni sprzęt i zespół specjalistów, którzy doskonale wiedzą, co zrobić, aby kobieta poczuła się podczas badania bezpiecznie, a nie niekomfortowo.

Kiedy skorzystać z badania USG Warszawa?

USG piersi zaleca się zrobić w momencie, w którym jakakolwiek część piersi budzi w nas niepokój i wątpliwości co do prawidłowości odczuwania jej powierzchni pod palcami. Badanie wykonuje się w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, niedługo po ustaniu krwawienia i tuż przed owulacją. To czas, w którym piersi są najmniej napełnione wodą, a więc przeprowadzone USG będzie znacznie dokładniejsze, niż w innych etapach cyklu miesiączkowego.

Tego rodzaju badanie powinno być wykonywane regularnie co rok lub co dwa lata minimum. Pierwsze po dwudziestym roku życia, a każde kolejne co jakiś czas. To bardzo ważne, ponieważ USG piersi pozwala na wczesne wykrycie raka u kobiet. Regularne badanie piersi jest ważne w przypadku obciążenia genetycznego mówiącego o przypadkach nowotworów u kobiet starszych z tej samej rodziny. Stanowi to jeden z głównych czynników przemawiających za koniecznością wykonania badania USG piersi. Warszawa jest miastem, w którym działają profesjonalne placów umożliwiające bezproblemowe wykonanie badania USG. Przykładem jednej z nich jest Centrum Medyczne Krajmed, które posiada sprzęt pozwalający na wykrycie nieprawidłowości w strukturze piersi jest stosunkowo proste. Nasi specjaliści zajmą się każdą pacjentką, oferując jej kompleksowe usługi w każdej z dziedzin współczesnej medycyny.