Strona główna sport i turystyka Jedzenie po treningu siłowym

Jedzenie po treningu siłowym

0
Jedzenie po treningu siłowym

Wybierając się na trening ostatni posiłek powinniśmy spożyć nie później aniżeli dwie godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Łatwo zauważyć, że jeśli trening będzie trwał kolejnych kilka godzin bardzo szybko poczujemy głód.

Na szczęście okazuje się, że jedzenie po treningu nie jest żadną zbrodnią. Wręcz przeciwnie, jak radzą eksperci powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi niezbędne wartości odżywcze maksymalnie do godziny po odbytych ćwiczeniach jednak nie wcześniej niż 30 minut po wyjściu z siłowni.

Co ciekawe, w czasie treningu nasz organizm domaga się największej ilości witamin z grupy B. Właśnie dlatego posiłek, jaki mamy spożyć po ćwiczeniach ma być typowo białkowy – ten wpłynie korzystnie na regenerację mięśni.

Zastanawiający jest jednak fakt, czy jeść należy również po treningu nocnym? Przecież przyjmuje się, że nie powinno się spożywać posiłku na dwie godziny przed pójściem spać. Coraz więcej osób jednak w wyniku braku czasu w ciągu dnia wyszukuje całodobowej siłowni wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „Siłownia 24h Warszawa”. Tym samym udając się na nocny trening będą tak samo po nim głodni jak i ci, którzy ćwiczą o poranku czy w ciągu dnia. Mamy prostą odpowiedź. Bardzo łatwo jest oszukać głód, dostarczając organizmowi niezbędne białko a jednak nie napychając się. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zjedzenie banana, jogurtu naturalnego czy kanapki z pełnoziarnistego chleba i pastą rybną.