Czy wiecie, że to właśnie w Oslo Danuta Wałęsa odbierała Nagrodę Nobla w imieniu swojego męża? Tutaj też mieści się wielki gmach okazałej opery narodowej czy królewski pałac. Będąc w Oslo można popłynąć w rejs malowniczym fiordem i podziwiać wybudowane nad zatokami maleńkie chatki tutejszych robotników. Tylko tutaj natura styka się z wielkomiejskim zgiełkiem a charakter miasta poznamy kosztując tradycyjne potrawy zasiadając w urokliwych restauracjach i tawernach.
Spacer po Oslo warto zacząć od „królewskiego traktu”, którym dojdziemy do pałacu monarchów. Następnie udamy się do nadbrzeżnych portów rybackich, gdzie w niewielkich sklepikach czy kramach zakupimy pamiątki nawiązujące do historii tego miasta. Na terenie stolicy Norwegii znajdują się też warte uwagi fragmenty fortyfikacji czy najstarsza w kraju twierdza.
Gdzie spać w Oslo?
Hotel, Airbnb, Hostel, namiot… to tym pomyśleliście pewnie w pierwszej chwili. Warto tutaj pójść o krok dalej i poszukać miejsca takiego jak: Wypożyczalnia Kamperów. nocleg i transport w jednym!
Pamiętajmy jednak, że zwiedzanie tego miasta można połączyć z nauką. Oprócz zabytków czy eksponatów nawiązujących do życia wikingów znajduje się tu szereg polskich szkół językowych, w których na przestrzeni kilku tygodni zdobędziemy podstawową wiedzę i umiejętność posługiwania się językiem norweskim. Trzeba przyznać, że nauka języka norweskiego w kraju, gdzie jest on obowiązującym językiem urzędowym przyjdzie nam o wiele łatwiej, kiedy będziemy zmuszeni go od razu praktykować. Zresztą stanie się on pomocny podczas zwiedzania bowiem Norwegowie chociaż znają to niechętnie posługują się innymi językami, na przykład angielskim.