Strona główna sport i turystyka Siłownia – 5 rzeczy, których nie powinno się tam robić

Siłownia – 5 rzeczy, których nie powinno się tam robić

0
Siłownia – 5 rzeczy, których nie powinno się tam robić

Na siłownię regularnie uczęszcza tylko 14% Polaków chociaż ponad połowa przyznaje, że uprawia aktywność sportową. Liczba trenujących na siłowni wzrasta natomiast w sezonie jesienno zimowym, kiedy warunki atmosferycznie nie pozwalają na treningi na świeżym powietrzu.

Ponieważ tak naprawdę niewiele osób korzysta z siłowni na co dzień to warto wiedzieć jak się w tym miejscu zachowywać, by nie być uciążliwym dla innych korzystających z treningowego sprzętu – pamiętajmy, że siłownia jest miejscem publicznym i należy się tam stosować do określonych zasad.

Przede wszystkim zachowaj ciszę. Większość osób trenuje w skupieniu i nie lubi, kiedy się im przeszkadza. Nie zagaduj ludzi, lepiej włącz ulubioną muzykę, ale tylko wtedy jeśli masz możliwość korzystania ze słuchawek. Na siłowni panuje raczej miła i luźna atmosfera więc warto natomiast wchodząc na salę przywitać się z innymi ćwiczącymi.

Nigdy nie przeglądaj się w lustrze – fakt, że na siłowni jest ich dużo to nie powód, by się przed nimi prężyć i uwydatniać mięśnie. Lustra służą raczej do tego, by podpatrywać technikę wykonywanych ćwiczeń.

Zachowaj higienę osobistą. Wiadomym jest, że siłownia i intensywny trening wzmaga potliwość. Jeśli masz z tym problem to lepiej zastosować dobrej jakości antyperspirant. W innym przypadku możesz skutecznie zakłócić komfortowy trening innych ćwiczących.

Załóż odpowiedni strój. Pamiętaj, że siłownia to nie rewia mody i tutaj przydaje się wygodne ubranie i dobre buty. Nie zakładaj bluzek z nazbyt dużym dekoltem czy prześwitujących spodenek. Po pierwsze możesz rozpraszać innych, po drugie będzie ci po prostu niewygodnie.

Nie jedz na siłowni. Wręcz wskazane jest, by mieć zawsze przy sobie butelkę wody niegazowanej czy witaminową odżywkę natomiast porcja obiadu nie jest tutaj wskazana. Jeśli koniecznie musisz spożyć posiłek to po prostu zrób przerwę i udaj się w tym celu do szatni.

Czynne 24H – spis najlepszych słowni czynnych całodobowo w Warszawie