Strona główna sport i turystyka Najlepsza pora na siłownię

Najlepsza pora na siłownię

0

Dobra pora na siłownię jest różna w zależności od efektów, jakie chcemy osiągnąć. Tym samym ćwiczenia aerobowe, których skutkiem ma być redukcja tkanki tłuszczowej najlepiej wykonywać wczesnym rankiem, około godziny po przebudzeniu, na czczo.

Nie wszystkie jednak ćwiczenia dobrze jest wykonywać rano. Przykładem mogą być ćwiczenia siłowe – w ich przypadku najlepiej jest udać się na siłownię w szczycie naszej formy energetycznej, która przypada w godzinach pomiędzy 15:00 a 17:00. Według badań, dobrą porą na tego typu zajęcia jest również wieczór, czyli godzina około 19:00.

Oczywiście, wiele zależy od trybu naszego życia. Nie każdy ma szansę ćwiczyć o godzinie 15:00 bowiem wtedy najczęściej jesteśmy jeszcze w pracy. Ci, którzy wykonują zaś pracę zmianową pracują nierzadko nawet do godziny 22:00. Jest na to jednak rozwiązanie bowiem coraz częściej właściciele siłowni wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów przedłużają czas otarcia swoich obiektów. Niejednokrotnie widząc ogromne zapotrzebowanie siłownie są otwarte nawet całodobowo. Fakt ten może nie co dziwić, ale okazuje się, że rzeczywiście w godzinach nocnych może ćwiczyć spora grupa osób. To najczęściej osoby zapracowane, które w ciągu dnia nie mają chwili, by skoczyć na siłownię a jednak chcą dbać o swoją sylwetkę i kondycję.

Jeśli nie wiesz jak odnaleźć siłownię, która jest otwarta 24h wystarczy uruchomić przeglądarkę. Tam dostępna jest wyszukiwarka, w którą wystarczy wpisać dowolne hasło, na przykład „Siłownia 24h Warszawa”. Dzięki temu system w kilka chwil wyszuka obiekty tego rodzaju, jakie są otwarte w nocy i to najbliżej naszego miejsca pobytu.