Strona główna sport i turystyka Jaki rower kupić?

Jaki rower kupić?

0
Jaki rower kupić?

Wybór roweru nie jest wcale sprawą łatwą. Tutaj ważne są nie tylko jego aspekty techniczne, ale również dopasowanie stylu do jego wykorzystywania. Zupełnie inny rower nabędziemy jeśli chcemy nim przemierzać miejskie uliczki a inny przyda się do pokonywania długich tras podczas wakacji w górach. Pamiętajmy, by kupując rower zawsze zasięgnąć rady doświadczonych fachowców, którzy znają się na tego rodzaju sprzęcie. 

Jak wiemy, rowery nie należą do najtańszego sprzętu. Oczywiście możemy wybrać ten znikomej jakości tylko musimy być pewni, że i jakość jazdy będzie wtedy bardzo niska a sam rower nie posłuży nam dłużej niż jeden, góra dwa sezony. Sklep sportowy Olsztyn, taki jak Kolarzyk oferuje natomiast wysokiej klasy rowery, na które warto zwrócić uwagę – podobne, profesjonalne sklepy znajdują się również w innych miastach Polski bowiem jazda na rowerze stała się u nas tak popularna jak bieganie.

Okazuje się, że rower powinniśmy przede wszystkim dopasować do naszej sylwetki – eksperci doradzą nam odpowiednią wysokość, na jakiej powinno znajdywać się siodełko czy wagę jednośladu tak, by prowadziło się go wygodnie. Do wyboru mamy przede wszystkim rowery miejskie, z lekką, obniżoną rama i dużymi kołami. Te nadają się świetnie do jazdy po mieście, gorzej poradzą sobie na dalekobieżnych wycieczkach. Rowery górskie natomiast są nie co cięższe i charakteryzują się wysoką, prostą ramą – są idealne do jazdy w trudnych terenach i sprawdzą się doskonale przemierzając długie kilometry (wszystko również za sprawą dogodnych przerzutek).

Pamiętajmy, że rower to nie tylko modny kolor i design i chociaż obecnie możemy wybierać wśród wielu modeli to warto postawić na jakość i cieszyć się komfortem jazdy przez wiele sezonów.