Strona główna reklama i marketing Internet najważniejszym narzędziem w biznesie?

Internet najważniejszym narzędziem w biznesie?

0
Internet najważniejszym narzędziem w biznesie?
telefonia internetowa

Biznes na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zmieniał się bardzo dynamicznie i trend ten się utrzymuje. Kluczową rolę w całym tym procesie odgrywa technologia, której postęp zdaje się nie mieć końca. Jeszcze 20 lat temu nikt nie przypuszczał, w jak wielu rzeczach ludzie będą wyręczani przez maszyny. Największe przedsiębiorstwa produkcyjne mają w tym momencie niemal całkowicie zautomatyzowany proces wytwarzania produktów, gdzie człowiek pełni jedynie zadania związane z nadzorem produkcji. Na płaszczyźnie reklamy z kolei króluje dziś internet. Ciężko znaleźć konkurencyjne przedsiębiorstwo z dowolnej branży, które nie ma własnej strony internetowej lub profilu na portalu społecznościowym.

Sieć internetowa pozwala nie tylko na skuteczną reklamę i dotarcie do grona potencjalnych klientów, ale również umożliwia i obniża koszty prowadzenia przedsiębiorstw międzynarodowych. Jeszcze nie tak dawno, aby skomunikować się z ludźmi na innym kontynencie, trzeba było płacić ogromne kwoty za połączenia lub porozumiewać się drogą listową. Dziś niemal natychmiastowo i darmowo możemy połączyć się z dowolnym miejscem na świecie. Kluczową rolę odgrywa tu telefonia internetowa lub komunikatory również oparte na internecie.

Internet przyczynia się także do ochrony środowiska. Ciężko nawet oszacować dokładną liczbę (która stale rośnie) oszczędzonych na drukowaniu kartek, ponieważ wiele dokumentów zapisywanych jest jako kopie elektroniczne wysyłane mailowo lub przetrzymywane w cyfrowych bazach danych i nie ma potrzeby ich drukowania. Jest to także bardzo wygodne, ponieważ z dokumentem możemy zapoznać się w dowolnej chwili, korzystając z komputera lub smarftona.