Strona główna hobby Strój motocyklowy dla początkujących

Strój motocyklowy dla początkujących

0
Strój motocyklowy dla początkujących

Strój na motor jest bardzo ważny bez względu na to czy jest to nasz pierwszy strój czy szukamy dla siebie kolejnej kurtki bądź kombinezonu na motor. Strój na motor jest tak bardzo ważny, ponieważ chroni nasze ciało przed konsekwencjami upadku. A zatem czym kierować się przy wyborze tego pierwszego stroju na motor? Jest kilka elementów na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli jednak chodzi o cenę to obecnie nawet ta tańsza odzież reprezentuje stosunkowo wysoki poziom, a co za tym idzie za rozsądne pieniądze możemy kupić odzież bezpieczną i wysokiej jakości zarówno, jeżeli chodzi o kombinezon motocyklowy, kurtkę czy kask na motor.

Najważniejszy jest kask

Kask to najważniejszy element stroju na motor, zapewnia on największe bezpieczeństwo dla naszej głowy, która jest najważniejszym elementem naszego ciała a przy tym również narażony na szczególne niebezpieczeństwo, co więcej bez kasku jazd na motorze jest po prostu nielegalna. Dlatego też chcąc rozpocząć przygodę z motorem musimy zacząć właśnie od kupna odpowiedniego kasku. Powinniśmy się zdecydować na kask najwyższej jakości polecany jest kask klim bądź kask agv. Nie powinniśmy jednak kupować kasku używanego, ponieważ nie wiemy co wcześniej się działo i kask, który był wcześniej uszkodzony może już nie chronić nas tak skutecznie jak kask nowy dobrej marki.

 Kurtka i spodnie a może kombinezon

To czy przy wyborze swojej pierwszej odzieży na motor postawimy na kombinezon czy też na kurtkę i spodnie zależy tak naprawdę tylko od naszych preferencji i tego co jest dla nas wygodniejsze. Jeżeli mamy większy budżet możemy pozwolić sobie na kombinezon dainesse pole cena jest również kurtka klim, jednak w przypadku, kiedy mamy mniejszy budżet również możemy zakupić odzież wysokiej jakości, która zapewni nam najlepsze bezpieczeństwo. Wiele marek mimo stosunkowo niskiej ceny oferuje nam odzież bardzo wysokiej jakości.

Należy zwrócić uwagę również na to, że nawet najwyższej jakości ubranie nie zapewni na odpowiedniej ochrony, jeżeli nie będzie odpowiednio dobrane. Zbyt duże bądź za bardzo dopasowane ubranie nie jest tak bezpieczne i w kryzysowej sytuacji po prostu nie zadziała