Strona główna hobby Filmy o autyzmie

Filmy o autyzmie

0
Filmy o autyzmie

Filmy o autyzmie przeważnie pokazują niezwykle ciekawe i interesujące historie związane w takie lub inny sposób z zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Bardzo często filmy te ilustrują bohaterów i wydarzenia, mające odzwierciedlenie w prawdziwych życiu, warto więc zwrócić na nie uwagę.

Autyzm to dolegliwość, która dotyczy coraz większej liczby osób. Choroba jest diagnozowana wśród wielu dzieci i trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest jej przyczyną. Teorii jest wiele, jednak nie jest to wywód medyczny, a bardziej filmowy. Fakty są takie, że autyzm stał się czymś naturalnym w naszej rzeczywistości, warto więc zwrócić uwagę na filmy, które w pomysłowy i inteligentny sposób podejmują ten temat.

Filmy o autyzmie biorą na warsztat bardzo delikatny i trudny temat, ale z drugiej strony właśnie to czyni je ciekawymi i jednocześnie ambitniejszymi niż standardowe produkcje filmowe. Pierwszy przykład z brzegu to choćby film ,,Rainman” z niebanalną rolą Dustina Hoffmana. Takich ciekawych obrazów jest znacznie więcej, warto więc sięgnąć do przeglądu filmów podejmujących tematykę autyzmu.

Autyzm w kinie

Co ciekawe, daje się zauważyć w ostatnich latach wzrost zainteresowania tą tematyką. Być może wiąże się to z tym, że autyzm staje się coraz częstszy. Rodzice dzieci, które otrzymują taką diagnozę muszę postarać się zrozumieć skomplikowany mechanizm tego zaburzenia i nauczyć się z nim funkcjonować. Filmy takie jak np. ,,Temple Grandin” niewątpliwie ułatwiają zrozumienie procesów, jakie zachodzą w głowie człowieka, mającego autyzm. Gorąco polecam wspomniane filmy oraz wiele innych, które umieszczono choćby w tym zestawieniu na najciekawsze filmy o autyzmie – zapraszam!