Strona główna dzieci Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

0
Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Dzieci uczą się już od pierwszych dni życia – najpierw poprzez zmysły i reakcje na bodźce, później uruchamiając wyobraźnię i wreszcie przez przyswajanie rzeczowej wiedzy. Biorąc pod uwagę ten najwcześniejszy etap rozwoju dziecka możemy śmiało stwierdzić, że to my jako rodzice musimy wpływać na jego świat i procesy poznawcze.

Ten aspekt pod uwagę biorą także nie tylko psycholodzy, ale również producenci zabawek, którzy zgodnie ze schematem rozwoju każdego niemowlaka tworzą odpowiednie dla niego zabawki.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych to przede wszystkim elementy miękkie, które wpływają na bodźce. Najczęściej ich zadaniem jest usprawniane zmysłów dotyku oraz słuchu, rzadziej wzroku (nie bez znaczenia dla tych najmłodszych pociech najlepsze okazują się elementy czarno białe bądź czerwone).

Zabawki z dinozaurami na sklepie Raczkujemy.pl

Zabawki edukacyjne to gadżety, których działanie możemy zauważyć dopiero po samej interakcji z dzieckiem – grzechotka wyda dźwięk kiedy nią potrzęsie, miękka książeczka będzie szeleścić kiedy malec będzie trzymać ją w ręku. Dobrym rozwiązaniem są również elementy o różnej strukturze – bardzo często wręcza się maluchowi zabawki, które mogą być z jednej strony miękkie, z drugiej twarde, raz gładkie, innym razem szorstkie – właśnie takie zabiegi pozwolą mu powoli poznawać świat i swoje otoczenie.