Strona główna ciekawostki Przedszkole prywatne czy publiczne?

Przedszkole prywatne czy publiczne?

0
Przedszkole prywatne czy publiczne?

Rodziców 3-latków czeka ciężka decyzja. To właśnie teraz muszą oni najczęściej dokonać wyboru odpowiedniego przedszkola, w którym czas będzie spędzać maluch. Pamiętajmy, że dobre przedszkole to nie tylko takie, które mieści się najbliżej naszego domu. O jego wyborze powinien świadczyć szereg innych czynników.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że do wyboru mamy placówki publiczne jak i prywatne. Oczywiście, dużo łatwiej jest dostać się do tego prywatnego bowiem w publicznym należy spełniać szereg wymagań i jest ograniczona liczba dzieci. Zaletą może być tutaj natomiast koszt przedszkola – to nie więcej niż kilkaset złotych miesięcznie.

Wielu rodziców nie zastanawiają się jednak nad przedszkolem publicznym. Od razu czytają oferty tych prywatnych. Okazuje się, że przedszkole prywatne daje dużo więcej możliwości rozwoju, proponuje szereg zajęć dodatkowych a i samo wyposażenie placówki jest w tym przypadku na dużo wyższym poziomie.

Aby wyszukać przedszkola w Twojej okolicy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Pruszków” – wtedy wyświetli nam się oferta tych najlepszych.

Na co więc zwracać uwagę przy wyborze? Ważne jest oczywiście bezpieczeństwo i sprawowana opieka i pod tym względem oba typy przedszkoli sprawdzają się wyśmienicie. Ale zerknijmy też na kuchnię – najlepiej jeśli jest własna a dania nie są dowożone przez catering.

Zerknijmy też na salę, jej wyposażenie oraz plac zabaw – wszystkie zabawki i urządzenia mają mieć atest i potwierdzony przegląd techniczny.

Zainteresujmy się też programem edukacyjnym. Warto wiedzieć, że przedszkole prywatne bardzo często oferuje innowacyjne, poświadczone przez psychologów metody nauczania i oprócz standardowego programu wytyczonego przez MEN prowadzą zajęcia wpływające na dodatkowy, lepszy rozwój dzieci.