Strona główna dzieci Jaki tornister wybrać dla dziecka?

Jaki tornister wybrać dla dziecka?

0
Jaki tornister wybrać dla dziecka?

Tornister dla pierwszoklasisty musi być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim odpowiedni biorąc pod uwagę jego kręgosłup. Trzeba pamiętać, że niestety nie tylko przeciążony, ale również ten źle dobrany może przyczynić się do stałych wad postawy dziecka.

Przede wszystkim dobry tornister ma usztywniane plecy, jest lekki i dopasowany do wzrostu i siły dziecka. Nie bez znaczenia jest również fakt regulacji ramiączek w tornistrze, które mają być zapięte na dobrej wysokości tak, by noszony ciężar rozkładał się na całe plecy. Absolutnie nie można pozwolić dziecku na noszenie tornistra tylko na jednym ramieniu.

Tornister czy plecak? Zdecydowanie lepszy jest tornister – tak twierdzą sami pedagodzy podpatrujący uczniów uczęszczających do placówki, jaką jest między innymi szkoła podstawowa na Bemowie, Mokotowie czy w Józefosławiu, zresztą tego samego zdanie będą z pewnością nauczyciele wszystkich szkół w całej Polsce.

Tornister nie powoduje wad postawy bowiem jest usztywniany i lekki. Co więcej, jego wnętrze również jest sztywne, dzięki czemu zeszyty czy książki, które są w nim noszone nie ulegają niszczeniu (przez na przykład wygięcie). Warto pamiętać, że tornister dla dziecka musi być odpowiednio duży tak, by bez problemu można było tam zmieścić niezbędne akcesoria na dany dzień nauki. Oprócz zestawu ćwiczeń, książek, zeszytów czy piórnika nierzadko dziecko proszone jest przecież o przyniesienie dużego bloku rysunkowego czy palety farb.