Strona główna dzieci Czy ubrania do karmienia piersią przydają się po ciąży?

Czy ubrania do karmienia piersią przydają się po ciąży?

0
Czy ubrania do karmienia piersią przydają się po ciąży?

Świat przyszłych rodziców za sprawą ciąży bardzo się zmienia, tzn. zmienia się środek ciężkości, wszystko zaczyna się kręcić wokół dziecka. Zanim jednak wszystko się zmieni, musimy się przygotować na te zmiany. W głównej mierze dotyczą one kobiet, zmienia się nie tylko ich życie, ale również ciało. W tym szczególnym czasie warto o siebie zadbać i kupić ubrania, w których przyszłe matki będą czuły się komfortowo i wygodnie. A odpowiedni wybór ubrań ciążowych pozwoli korzystać z nich jeszcze długo po porodzie.

Uniwersalność ubrań ciążowych

Większość ubrań ciążowych są tak zaprojektowane, aby nie uciskać brzuszka, dając przyszłym mamusiom odpowiedni komfort. Odpowiednie, elastyczne tkaniny najwyższej jakości nie tylko są bezpieczne dla skóry matki, ale także mogą być wykorzystane na długo po porodzie. Sukienki, bluzki, czy specjalnie zaprojektowane koszulki traktowane są jako ubrania do karmienia piersią i umożliwiają swobodne karmienie. Uniwersalność ubrań ciążowych nie tylko opiera się na określonym kroju, ale także na elastycznych tkaninach, które pomimo większej ilości kilogramów zapewniają atrakcyjny wygląd mamom. Jeśli odpowiednio wybierzemy ubrania w czasie ciąży, jest szansa, że skorzystamy z nich również po jej zakończeniu.

Ubrania do karmienia piersią

Narodziny dziecka to bardzo kosztowny proces, powiększająca się rodzina musi kupić wiele niezbędnych rzeczy, dlatego niektóre przyszłe matki zastanawiają się, czy ubrania ciążowe nie będą zbędnym wydatkiem. Wystarczy spojrzeć na modę dla przyszłych mam, ubrania niewiele różnią się od tych, które noszą kobiety na co dzień. Są jedynie wykonane z elastycznych materiałów, mają mniej szwów, co daje większy komfort noszenia. Większość ubrań można nosić również po ciąży.

Ubrania ciążowe – jak wybrać te uniwersalne?

Wybierając odpowiednie ubrania ciążowe, warto pamiętać o popularnej zasadzie uniwersalności. Elastyczne koszulki z długim rękawem, na ramiączkach stanowią podstawowy element każdej kobiecej szafy i pasują do wszystkich stylizacji. Takie koszulki bez względu na wielkość brzuszka przyszłych mam, będą wygodne i nie powodują ucisku w okolicach talii. Odpowiedni krój tych koszulek umożliwia swobodne karmienie piersią. Podobnie jest w przypadku ciążowych sukienek, wykonanych z dzianiny lub bawełny, co idealnie sprawdzi się w ciąży, jak i po porodzie. Wybierajmy sukienki zwiewne, lekkie, których prosty krój idealnie sprawdzi się w ciąży, uwydatniając ciążowy brzuszek, a po porodzie ułatwi karmienie. Ciekawym elementem ciążowej stylizacji mogą być też sukienki typu ogrodniczka, na szelkach o regulowanej długości, która fajnie sprawdzi się w ciąży, jak i po. Innym elementem są oversizowe swetry i kardigany, które otulają ciało i są  bardzo wygodne, a ich szerokie kroje zapewniają komfort i bezpieczeństwo.