Strona główna dom i ogród Nowoczesna technologia w ramach generowania ciepła

Nowoczesna technologia w ramach generowania ciepła

0
Nowoczesna technologia w ramach generowania ciepła

Świetnym przykładem nowoczesnych zastosowań w domu, które świadczą o najwyższej funkcjonalności i komforcie użytkowania, jest ogrzewanie podłogowe podczerwienią. Wiadomo na pewno, że dzisiaj stanowcza mniejszość wybiera standardowy rodzaj ogrzewania domu za pośrednictwem grzejników. Stawia się raczej na ogrzewanie podłogowe, które jest nie tylko estetyczne wizualnie, ale eliminuje też efekt tzw. zimnej podłogi, która zmniejsza komfort codziennego korzystania z nieruchomości. Trzeba też dodać, że ogrzewanie podłogowe jest lepsze dla alergików, ponieważ zapobiega unoszeniu się kurzu, roztoczy i innych niekorzystnych czynników.

Innowacją w zakresie budowy inteligentnych domów jest podłoga drewniana na podczerwień. To nowy sposób generowania ciepła, znacznie bardziej wydajny. W tym przypadku wykazywana jest znacznie większa sprawność grzewcza, ponieważ w ogrzewaniu podczerwonym energia elektryczna przekształcana jest w ciepło za pomocą fali podczerwonej, a ta nagrzewa natychmiast poszczególne elementy otoczenia. Co ciekawe, coraz częściej stosowana jest nie tylko deska drewniana na podczerwień, ale także elementy ścienne czy nawet te sufitowe.

O co właściwie chodzi w inteligentnych domach? By te dawały maksymalny komfort domownikom, ale również bezpieczeństwo i oszczędności finansowe. Ogrzewanie na podczerwień jest tylko jednym z licznych przykładów innowacyjnej technologii, na którą warto stawiać.