Strona główna dom i ogród Jak poradzić sobie z prusakami?

Jak poradzić sobie z prusakami?

0
Jak poradzić sobie z prusakami?

Pojawienie się prusaków w mieszkaniu jest zazwyczaj kłopotliwe dla jego mieszkańców. Szczególnie gdy występują w dużych ilościach, stanowią powód do podjęcia ostatecznych kroków związanych z dezynsekcją. Przeprowadzenie jej niestety wymaga dużej staranności i czasu, który pozwoli ocenić czy w mieszkaniu już nie ma ani jednego szkodnika.

Występowanie prusaków w otoczeniu ludzi może zagrażać życiu i zdrowiu. Przenoszone choroby i bakterie oraz bezpośredni kontakt z żywnością są głównymi czynnikami ryzyka. Nasilone zagrożenie pojawia się wtedy, gdy zamiast jednego osobnika pojawi się gromada prusaków. Wtedy możemy mieć pewność, że nie mamy do czynienia z jednym zabłąkanym osobnikiem, lecz z kilkoma głodnymi owadami mającymi w pobliżu gniazdo. Wtedy trzeba działać natychmiastowo, inaczej sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

Wyeliminowanie kilku osobników jest rozwiązaniem tymczasowym. Nie jest rozwiązaniem problemu, którym jest gniazdo i znajdujące się w nim jaja. Przyczyn występowania gniazda prusaków może być wiele, lecz pewne jest, że w pobliżu znajduje się żywność. Najczęściej może być to problematyczny sąsiad lub lokal spożywczy znajdujący się w pobliżu. Wszędzie tam, gdzie jest jedzenie, mogą występować prusaki i inne organizmy liczące na łatwe pożywienie.

Zwalczenie prusaków jest zadaniem czasochłonnym, ponieważ wymaga wykorzystania środków, które mają na celu wyeliminowanie wszystkich osobników. Samodzielna dezynsekcja jest zazwyczaj nie skuteczna, ponieważ ilość owadów zazwyczaj przekracza możliwości, jakim dysponujemy. Dlatego samodzielne stosowanie środków do dezynsekcji nie zawsze może przynieść oczekiwane efekty.

Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku firm świadczących usługi dezynsekcji. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala w prosty sposób zlokalizować gniazdo oraz przyczynę jego powstania. Podobnie jest również w przypadku przeprowadzenia samej dezynsekcji, która zostanie przeprowadzona profesjonalnymi środkami i metodami, do których nie mają dostępu zwykłe osoby. Żeby znaleźć taką firmę, wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać hasło „dezynsekcja Warszawa”. Po ustaleniu szczegółów usługi i wizji w miejscu, w którym występują prusaki zostaną podjęte kroki, związane z wyeliminowaniem szkodników. Gdyby problem nawracał, zazwyczaj dezynsekcja przeprowadzana jest ponownie.