Strona główna dom i ogród Jak chronić elewację przed gołębiami?

Jak chronić elewację przed gołębiami?

0
Jak chronić elewację przed gołębiami?

Miasta są głównymi miejscami, które upodobały sobie gołębie. Ze względu na łatwy dostęp do pożywienia zasiedlają coraz więcej terenów. Ich obecność może być uciążliwa i niebezpieczna dla mieszkańców, którzy borykają się z ich obecnością.

Gołębie miejskie określanie potocznie jako latające szczury są dokarmiane w wielu Polskich miastach. Osoby litujące się nad losem tych biednych zwierząt zapewniają im regularny dostęp do pożywienia. Robiąc to sprawiają, że znalezienie jedzenia przez ptaki nie stanowi wysiłku. Dlatego wygoda jaką im zapewniają, często wiąże się z uciążliwą obecnością dokarmianych ptaków na balkonach oraz w szczelinach budynków.

Ptaki w miastach stanowią poważny problem dla mieszkańców. Niebezpieczeństwo jakie związane jest z obecnością ptaków dotyczy chorób oraz strat materialnych. Miejsca w których zakładają gniazda są potencjalnym źródłem bakterii i chorób jakie znajdują się gołębich odchodach. Szkodą one również elementom elewacji na których ptaki lubią przebywać.

Elewacja jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc przez ptaki miejskie. Wystające elementy na których siadają często są przez nie zabrudzone. W wyniku czego właściciele podejmują liczne działania mają na celu zabezpieczenia tej powierzchni przed niechcianymi gośćmi. Lecz nie zawsze się to udaje i problem powraca w krótkim czasie.

Istnieje wiele sposobów na odstraszanie ptactwa z elewacji. Nie wszystkie się sprawdzają choć możliwości dostępnych na rynku rozwiązań umożliwia wybór kilku środków ochronnych. Kolce lub odstraszacz gołębi sprawdzi się w miejscach gdzie gołębie lubią przesiadywać. Ograniczenie dostępu ptakom pozwala zredukować koszty związane z konserwacją zniszczonej przez ptaki elewacji.

Stosując sposoby na gołębie nie możemy również zapominać o balkonach, które podobnie jak elewacja w niektórych przypadkach mogąją wymaga ochrony, jeśli obecność ptaków jest intensywna. W takiej sytuacji można zastosować kilka rozwiązań, które ochronią nas przed szkodliwą obecnością gołębi.