Strona główna dom i ogród Ile kosztuje mycie okien?

Ile kosztuje mycie okien?

0
Ile kosztuje mycie okien?

Mycie okien to jedna z najbardziej popularnych usług, które można zamówić do swojego domu. Cena mycia okien w domach prywatnych jest zupełnie inaczej wyceniana, niż cena mycia okien w biurach – nawet, jeśli powierzchnie okienne są podobnej wielkości. 

Koszt mycia okien – przede wszystkim lokalizacja

Cena mycia okien nie jest specjalnie duża, ale zastanawiające są jej wahania. Cena mycia okien w mieszkaniach zależy przede wszystkim od lokalizacji. Im większe miasto, tym więcej zapłacimy. Tak samo, jeśli mieszkamy bliżej centrum miasta, to również zapłacimy więcej za mycie okien. 

Koszt mycia okien – rodzaj okna

Profesjonalne mycie okien zależy również od tego, jakiego rodzaju okna należy umyć. Firmy sprzątające zazwyczaj uzależniają cenę za usługę przede wszystkim od rodzaju okna.  Przy zamawianiu usługi należy sprawdzić, czy jej cena obejmuje mycie framug, ram i parapetów. 

Im prostsze w umyciu okno, tym cena będzie oczywiście niższa. 

Najwięcej trzeba zapłacić za umycie okien balkonowych, dwuskrzydłowych, trzy-skrzydłowych lub takich o nietypowych wymiarach. 

Koszt mycia okien zależy też od powierzchni okna – za takie o większej powierzchni, trzeba będzie naturalnie zapłacić więcej. 

Koszt mycia okien – materiał, z którego zostało zbudowane okno ma znaczenie większe niż myślisz

Jeśli w domu znajdują się stare drewniane okna, to właściciel mieszkania powinien dopytać się firmy sprzątającej, czy pobierają za ich umycie inną stawkę. Warto też zwrócić uwagę, czy okna drewniane są czyszczone specjalnymi preparatami do czyszczenia i konserwowania drewna.

Jeśli mieszkanie znajduje się w zabytkowej kamienicy, która jest pod nadzorem lokalnego konserwatora zabytków, to warto przed zamówieniem firmy sprzątającej, skontaktować się z administratorem budynku. Może nam on podpowiedzieć, czy w okolicy znajdują się firmy sprzątające specjalizujące się w sprzątaniu zabytkowych framug i parapetów.