Strona główna ciekawostki Tablica rejestracyjna – jakie informacje są na niej zawarte?

Tablica rejestracyjna – jakie informacje są na niej zawarte?

0
Tablica rejestracyjna – jakie informacje są na niej zawarte?

Tablicę rejestracyjną musi posiadać każdy pojazd zmotoryzowany zarejestrowany w Wydziale Komunikacji, jaki porusza się po drogach publicznych na terenie Polski.

Tablica rejestracyjna służy przede wszystkim identyfikacji pojazdu i jego właściciela. Jest podzielona na dwie części. Pierwsza to niewielka część niebieska znajdująca się po lewej stronie tablicy. Na górze umieszczony został znak Unii Europejskiej, na dole zaś barwy flagi polskiej.

Część przeważającą zajmują numery identyfikacyjne. Te poprzedzone są symbolem oznaczającym powiat, w jakim auto zostało zarejestrowane natomiast w dalszej części znajduje się unikalny ciąg cyfr – inny dla każdego pojazdu zmotoryzowanego.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że od jakiegoś czasu tablica rejestracyjna przestała być jedynie obiektem pozwalającym na identyfikację. Okazuje się bowiem, że ta pełnić może również rolę formy reklamy. Każdy bowiem zamówić może specjalne ramki na tablice rejestracyjne, na których znajdzie się dowolny logotyp, hasło reklamowe czy dane teleadresowe firmy. Jak przyznaje producent tychże ramek, czyli firma Inwen, tego rodzaju przekaz reklamowy cieszy się coraz większą skutecznością a warto również zauważyć, że produkt ten nie kosztuje wiele. Co więcej, reklama w tej formie jest wiarygodna i łatwo zapamiętywana a przede wszystkim nie jest nachalna i rozpraszająca innych uczestników ruchu drogowego.