Strona główna ciekawostki Najlepsze materiały termoizolacyjne

Najlepsze materiały termoizolacyjne

0
Najlepsze materiały termoizolacyjne

Wybór materiału izolacyjnego zależeć będzie od tego, jaką powierzchnię domu chcemy poddać ociepleniu. Nie na wszystkie elementy sprawdzi się bowiem ten sam rodzaj ocieplenia.

O ile sprawa z ociepleniem czy dociepleniem prostych ścian nie będzie problemem, bo w tym przypadku istnieje niewielkie ryzyko pojawienia się szkodliwych mostków termicznych to już ocieplenie poddasza może nie być takie proste. Wynika to przede wszystkim z faktu istnienia na tych strukturach licznych załamań czy chociażby krokwi, które mogą stanowić kłopot w dokładnym przymocowaniu izolacji.

O ile niegdyś stosowano najczęściej styropian czy wełnę, tak dzisiaj nie co odchodzi się od tej taktyki z jednego względu – nie są to materiały tak elastyczne jak na przykład wielowarstwowe płyty, które można dogodnie mocować na twardych strukturach różnego rodzaju.

Wydaje się, iż najlepsze materiały termoizolacyjne to dzisiaj takie, które wcale nie są grube jak styropian (ich skuteczność w żadnym wypadku nie zależy od grubości) a te, które cechuje właśnie najlepsza elastyczność, ale i szereg wartości dodanych. Coraz częściej wybiera się takie materiały, które oprócz ochrony przed wydostawaniem się ciepła na zewnątrz i wpływaniem zima z zewnątrz będą także dźwiękoszczelne. Płyty nie tylko izolują, ale też sprawiają, że dźwięki z najbliższego otoczenia zewnętrznego są tłumione są obecnie najlepszym rozwiązaniem i pełnią podwójną funkcję. Dzięki nim mieszkanie przy ruchliwej ulicy już nie zakłóca spokoju mieszkańcom domu.