Strona główna ciekawostki Mobilny biznes: fotobudka

Mobilny biznes: fotobudka

0
Mobilny biznes: fotobudka
fotobudka na wesele

Rozmaite akcesoria na wszelkiego typu imprezę to już obowiązkowy punkt, jeśli pod uwagę weźmiemy planowanie szczegółów organizacji takich wydarzeń. Bez względu na to, czy są to huczne urodziny, jubileusz, wesele czy rocznica, z całą pewnością nie wystarczy już zapewnienie dobrej muzyki i smacznych przekąsek. Okazuje się, że dodatkowe atrakcje są mile widziane i stają się świetną opcją na wyśmienitą zabawę. Dzisiaj na tapetę bierzemy mobilny biznes, którego podstawą jest wynajem tak popularnej fotobudki.

Sama fotobudka to wydatek rzędu 10-15 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć koszt akcesoriów: przebrania, śmieszne maski, okulary, wąsy itp., do tego tła do wykonywania zdjęć, papier fotograficzny oraz tusze. Cala inwestycja nie powinna przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto jeszcze pomyśleć nad transportem całego akcesorium – fotobudka na wesele raczej nie zmieści się do osobowego auta.

Początkujący przedsiębiorcy zastanawiają się zapewne, kiedy taki biznes zacznie przynosić zyski. Weźmy pod uwagę, że fotobudka wynajmowana jest na godziny, a średni koszt jest wynajęcia to 300 złotych. W trakcie jednego weekendu taki sprzęt może trafić na co najmniej kilka imprez różnego rodzaju. Do tego dochodzą przecież wydarzenia organizowane w ciągu tygodnia, na przykład eventy firmowe, targi, bankiety itp.

Warto, by inwestor, który proponuje wynajem fotobudki, posiadał w swojej ofercie także inne atrakcje, na przykład balony z helem, które dzisiaj są prawdziwym hitem dekoracji bez względu na okazję organizowanej imprezy czy wielkie napisy LED. Dzięki temu potencjalny klient może zarezerwować kilka atrakcji jednocześnie, a dzięki temu zyski z realizacji usługi są większe.