Strona główna ciekawostki Jaki system izolacji wielowarstwowej wybrać?

Jaki system izolacji wielowarstwowej wybrać?

0
Jaki system izolacji wielowarstwowej wybrać?

Jak wiadomo, termoizolacja to jedna z najważniejszych kwestii, które trzeba planować już na etapie wyboru projektu domu a tym bardziej przy pierwszych pracach budowlanych.

Na rynku istnieje szeroki wybór produktów tego rodzaju, ale tylko najlepszy system izolacji wielowarstwowej pozwoli na zachowanie generowanego ciepła w 100%, dzięki czemu nie będziemy narażeni na zwiększone koszty energii elektrycznej czy powstawanie niekorzystnych mostków termicznych, co wiązać się będzie z kolejnymi wydatkami.

Jedną z lepszych propozycji na rynku jest innowacyjny system izolacji wielowarstwowej, która zgrzewana jest termicznie. Materiał ten jest cienki, przez co bardzo elastyczny – idealnie nadaje się jako izolacja stropów czy różnego rodzaju ścian.

Warstwa złożona z pianki wodoodpornej i samogasnącej, folii oraz polerowanego aluminium zachowuje się jak plaster miodu i skutecznie chroni przed przenikaniem powietrza, zarówno tego z zewnątrz domu jak i wewnątrz.

Warto wiedzieć, że obecnie dobra izolacja nie ma stanowić jedynie ochrony przed uciekaniem ciepła, ale ważne są także jej dodatkowe zalety. Ta opisana powyżej jest dodatkowo dźwiękoszczelna, dzięki czemu mieszkanie przy ruchliwej ulicy nie będzie już żadnym dyskomfortem.